Bylo provedeno mnoho klinických studií týkajících se radiofrekvenční technologie. Zde uvádíme pouze výsledky některých studií.

Treatment of striae distensae with a tripollar radiofrequency device, Woraphong Manuskiatti, Einapak Boonthaweeyuwat et al., Thailand

Bylo klinicky prokázáno, že tripolární radiofrekvenční technologie výrazně redukuje strie a akné. Výsledky byly prezentovány Dr. Y. Yu na Mezinárodním kongresu v estetické dermatologii v Asii. Tripolární radiofrekvenční technologie se stala zlatým standardem v neinvazivních estetických metodách. Prokázalo se, že tripolární radiofrekvenční technologie je zcela bezpečná a efektivní při redukci celulitidy, povislé kůže, vrásek a tvarování tělesných kontur.

První části klinické studie se zúčastnilo 17 žen trpících striemi větších rozměrů. Tyto ženy podstoupily šestitýdenní léčbu přístrojem, který pracuje na principu tripolární radiofrekvenční technologie. Účastníce klinické studie byly hodnoceny pomocí standardizovaných fotografií a UVA-light video kamery na začátku léčby.

Výsledky

Týden po posledním, šestém, ošetření se zlepšil vzhled kůže o 50 – 75 %. Dlouhodobý efekt léčby byl potvrzen šestitýdenním sledováním. Nebyly zjištěny žádné významné rozdíly ve vzhledu pokožky po prvním a šestém skončeném týdnu léčby. U všech účastníků této klinické studie bylo zaznamenáno zlepšení vzhledu jejich pokožky. Co se týče spokojenosti účastníků s terapií: 65 % pacientů uvedlo, že byli velmi spokojeni s léčbou, 23 % pacientů uvedlo, že byli spokojeni a 12 % pacientů uvedlo, že byli mírně spokojeni.

Druhé části klinické studie se zúčastnilo 10 dobrovolníků trpících akné, z toho čtyři muži a šest žen, kteří postoupili šestitýdenní léčbu přístrojem, který pracuje na principu tripolární radiofrekvenční technologie.

Výsledky

Výsledky ukázaly, že po 6 týdnech léčby došlo ke statisticky významnému snížení (v průměru o 44 %) projevů akné. Dlouhodobý efekt léčby byl potvrzen během 4 týdnů sledování. Všichni pacienti uvádějí, že terapie tímto přístrojem byla bezbolestná a příjemná.

A novel non-invasive system for skin tightening and cellulite reduction using the innovative RF technology, Alex Levenberg, M.D., Doctor’s House et al., Israel 2006

Klinické výsledky po 7 týdnech léčby ukazují, že po ošetření došlo v oblasti břicha, hýždí a stehen k průměrnému zmenšení o 3,6 ± 2,4 obvodových centimetrů, s maximálním snížením až o 10,5 obvodových centimetrů v oblasti břicha.

Circumference reduction and cellulite treatment with tripollar radiofrequency device, W Manuskiatti,C Wachirakaphan et al., Thailand

Klinické studie se zúčastnilo 39 žen s celulitidou, které podstoupily osmitýdenní léčbu přístrojem, který pracuje na principu tripolární radiofrekvenční technologie. Ošetřované oblasti byly: břicho, stehna, hýždě a paže. Účastnice klinické studie byly hodnoceny pomocí standardizovaných fotografií a měření hmotnosti, obvodu, tloušťky podkožního tuku a elasticity kůže ošetřované oblasti na začátku léčby, bezprostředně po zákroku a 4 týdny po posledním ošetření.

Výsledky

Třicet sedm pacientů (95 %) dokončilo celý léčebný program bez přerušení. Klinické výsledky ukazují, že po 4 týdnech po posledním ošetření došlo v oblasti břicha k průměrnému zmenšení o 3,5 obvodových centimetrů a v oblasti stehen o 1,7 obvodových centimetrů. U více než 50 % účastníků klinické studie bylo zaznamenáno výrazné zlepšení celulitidy.

Anti-aging in vitro – clinical evidence

Klinická studie byla provedena společností Société de Recherche GREDECO ve spolupráci s výzkumnými pracovníky z Hôpital Pitié-Salpétrière v Paříži, Francie. Cílem této studie bylo určit klinickou účinnost přístroje, který pracuje na principu radiofrekvenční technologie. Klinické zkoušky prováděné na kůži ukázaly zvýšení tvorby nových kolagenových vláken o více než 40 % po léčbě přístrojem.

Osmi dobrovolníkům klinické studie byly odebrány, s jejich písemným souhlasem, vzorky kůže a tyto vzorky byly udržovány v podmínkách jako „živé tkáně“. Vzorky byly UV zářením vystaveny zrychlenému procesu stárnutí, a následně ošetřeny radiofrekvenčním přístrojem. Byla potvrzena produkce nových kolagenových vláken morfometrickým měřením a biochemickými testy.

Výsledky

Klinické výsledky prokázaly významné zvýšení činnosti kožních fibroblastů, což vede ke zvýšené produkci nového kolagenu. Množství vytvořeného nového kolagenu bylo 17,1 μg/mg tkáně v ošetřených partiích.

Anti-aging human trial – clinical evidence, Dr. Ghislaine Beilin M.D., Paris 2008

Dr. Ghislaine Beilin M.D., specialista na stárnutí pokožky provedl studii na 23 ženách ve věku od 37 do 64 let. Tyto ženy byly zapojeny do šestitýdenního programu na redukci vrásek, při kterém byl používán přístroj, který pracuje na principu radiofrekvenční technologie. Ošetření bylo prováděno 2 až 3krá týdně a na konci programu byla vyhodnocena účinnost. Staticky bylo zjištěno, že v průměru po prvním ošetření došlo ke zlepšení o 86 % u periorbitálních vrásek a o 76 % u periorálních vrásek. Po 6 týdnech intenzivní léčby bylo zjištěno trvalé zlepšení průměrně o 35 % u orbitálních vrásek a o 40 % u periorálních vrásek. Všichni účastníci klinické studie uvádějí výrazné zlepšení hladkosti pleti a snížení velikosti pórů.

V závěru z těchto všech klinických studií můžeme říci, že radiofrekvenční technologie je bezpečná, efektivní a neinvazivní metoda pro bezbolestné a dlouhodobé vypnutí pokožky, redukci jemných záhybů a vrásek, zlepšení textury pokožky dekoltu a rukou, redukci strií a dvojité brady, zlepšení elasticity pokožky a celkové omlazení pleti, remodelaci tělesných kontur, odstranění srůstů a jizev v kůži po těhotenství a obezitě, zmenšení obvodových centimetrů, odstranění tukových vrstev a zlepšení vzhledu pokožky postižené celulitidou.

Letní otevírací doba

Kubíčkova 8, Brno - Bystrc

Po - Čt

9:00 - 20:00

Pá 

9:00 - 18:00

So 10:00 - 14:00

Ne 13:00 - 17:00

tel. 539 011 144

mob. 773 900 822

Skype: hannah.bystrc

pouze pro zprávy

bystrc(@)beauty-zone.cz

 

Žarošická 24, Brno - Vinohrady

Po - Čt

9:00 - 20:00

Pá 

9:00 - 18:00

So 

10:00 - 15:00

Ne

14:00 - 20:00

Svátky 14:00-20:00

tel. 530 330 192

mob. 774 039 018

Skype: hannah.vinohrady

pouze pro zprávy

vinohrady(@)beauty-zone.cz 

Novinky na EMAIL

Virtuální prohlídka